oddz. Podgórze tel. 13 46-45-340    oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936      e-mail: przedszkole3sanok@vp.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 3

w Sanoku 

 

 

 ------------------------------------------------

OGŁOSZENIE !

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku informuje,

że zgodnie z Uchwałą Rady Pedagogicznej oraz po akceptacji Rady Rodziców

w nowym roku szkolnym 2019/2020 Przedszkole pracować będzie na następujących

zestawach kart pracy:

Dzieci 3-letnie: „Plac Zabaw” ; Wydawnictwo WSiP

Dzieci 4-letnie: „Nowe Przygody Olka i Ady”  A+ ;Wydawnictwo MAC

Dzieci 5-letnie: „Plac Zabaw”;  Wydawnictwo WSiP

Dzieci 6-letnie: „Plac Zabaw” ; Wydawnictwo WSiP

 

karty pracy dla dzieci 3 i 4 letnich nie są obowiazkowe.

------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Wykaz sponsorów

Wykaz Mam które upiekły placki

Ogłoszenie - dochód z pikniku

 

 

GALERIA >>>

 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019
PRZEZ DZIECI SZEŚCIOLETNIE

 

19 czerwca w Przedszkolu nr 3 przy ul. Kochanowskiego 2, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Sześciolatki uroczystość rozpoczęły wspólnym Polonezem. Każda grupa wierszem i tańcem o różnym charakterze, podziękowała za opiekę, naukę i wychowanie w przedszkolu. Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Pietrzycka uroczyście pożegnała odchodzące dzieci do szkoły, życząc im wielu sukcesów na dalszej drodze edukacji oraz spokojnych i udanych wakacji. Podziękowanie także zostały skierowane do rodziców za owocną współpracę, ich szczególne zaangażowanie w życie przedszkola. Rodzicom zostały wręczone dyplomy i puchary. Na uroczystości wystąpiły także dzieci pięcioletnie żegnając swoich starszych kolegów i koleżanki pięknym tańcem. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania Dyrekcji oraz całemu personelowi przedszkola. Wyrazili swoją wdzięczność za opiekę i wychowanie swoich podopiecznych. Uroczystość miała podniosły charakter, emocje towarzyszyły występującym dzieciom jak i rodzicom oglądającym swoje pociechy. Wielką niespodzianką dla dzieci na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek – tort z fajerwerkami oraz upominki i dyplomy dla dzieci kończących przedszkole.

FOTOGALERIA

 


 

 

Bajkowy bal "MASZA I NIEDŹWIEDŹ" w PWSZ

 
4 czerwca 2019 r.
w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w balu, którego hasłem przewodnim była MASZA
I NIEDŹWIEDŹ. Jest to bajka bardzo lubiana przez dzieci, w której mała, żywiołowa Masza mieszka nieopodal lasu, gdzie przeżywa wiele wspaniałych przygód ze swoim najlepszym przyjacielem — niedźwiedziem. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za postacie z bajki. Wystrój sali wprowadził w karnawałowy nastrój i wesołą zabawę. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach. Podczas przerwy w balu dzieci odpoczywały i skorzystały z poczęstunku. Bal został przygotowany przez studentki PWSZ należące do Koła Naukowego Młodych Pedagogów.

W balu wzięły udział dzieci z grupy XII i XIV, które przedstawiały Jasełka Bożonarodzeniowe w PWSZ.

Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

FOTOGALERIA

 


 

 

Dzień Dziecka w Przedszkolu

 

3 czerwca 2019r. Samorządowe  Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku zamieniło się w zaczarowaną Wioskę Smerfów. Podczas tego radosnego dnia Pani Dyrektor oraz nauczycielki przywitały dzieci , które  zamieniły się w małe niebieskie smerfy.
Z myślą o najmłodszych nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: tańce i zabawy do Smerfnych hitów, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, malowanie farbami smerfów i ich domków tworząc wioskę smerfów.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek. To był bardzo smerfny Dzień Dziecka La la, la, la, la, la, la la.

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele odpowiadający za zajęcia sportowe w przedszkolu, przygotowali  różne atrakcje na sali gimnastycznej. Pierwszą z nich był pełen urozmaiceń tor przeszkód, pokonanie którego wiązało się m.in. z:  chodzeniem na czworaka, czołganiem się, spacerem po ścieżce zdrowia, wspinaniem się po drabince, zjazdem na ławeczce,  a zakończony oddaniem rzutu piłką w kierunku obręczy. Na drugim stanowisku przedszkolaki brały udział w grach i zabawach ruchowych, zwieńczeniem których była mini - gierka w piłkę nożną (1x1) na małe bramki. Wszystkie dzieci ćwiczyły z ogromnym zaangażowaniem i radością. Otrzymały w nagrodę nakleję „SUPERSPORTOWCA”.

Królewski Dzień Dziecka pt. „Na Królewskim Zamku” odbył się w przedszkolu przy ul. Podgórze 26. Podczas imprezy zorganizowane zostały liczne gry i zabawy, przy których wszystkie dzieci miały okazję fantastycznie się bawić. Przedszkolny plac zabaw w tym dniu zamienił się w iście królewski dziedziniec zamkowy. Licznie przybyły damy dworu, księżniczki, rycerze, smoki i wiele innych postaci. Miały okazję sprawdzić swe siły w różnych działaniach i konkurencjach. Przy poszczególnych stanowiskach dzieci miały możliwość dekorować ogród królewski, rzucać do celu, pokonać slalom z przeszkodami z końmi na patyku oraz zagrać w kręgle i wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną. Na koniec uroczystości każda z grup otrzymała Królewskie kolorowanki, dyplomy oraz słodkie upominki.
Odbyły się również sportowe zmagania. Dzieci miały do pokonania Królewski Tor Przeszkód i w nagrodę otrzymały nakleję „SUPERSPORTOWCA”. Było dużo radości, śmiechu i zabawy.

FOTOGALERIA

 


 

 

Spotkanie z Kenią


IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych

Ziemi Sanockiej

 

Dnia 17 maja 2019 r. odbyła się „IV edycja Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej”, organizowanego przez Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku. Po raz kolejny, dzięki współpracy Pani Dyrektor Małgorzaty Pietrzyckiej i uprzejmości władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przegląd miał miejsce w  Centrum Sportowo-Dydaktycznym tej uczelni.

Głównym sponsorem tegorocznego przeglądu był Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, oraz Starosta Sanocki pan Stanisław Chęć. Dzięki ich wsparciu, wszystkie biorące udział w przeglądzie dzieci otrzymały okolicznościowe statuetki, zabawki, dyplomy, gry, puzzle, naklejki oraz soczki, o sfinansowanie paczek z cukierkami zadbał natomiast poseł Piotr Uruski, który już po raz czwarty wraz z Burmistrzem Miasta Sanoka oraz Panią Rektor Elżbietą Cipora, objęli przegląd Patronatem honorowym. Dziękujemy też państwu Jadczyszyn za ufundowanie pysznych bułeczek i pączków dla wszystkich dzieci biorących udział w tym tanecznym wydarzeniu.

W tegorocznej edycji wzięło udział 168 dzieci ze wszystkich sanockich przedszkoli publicznych i ochronek. Na scenie pojawiło się dwanaście zespołów, które w przepięknych strojach zaprezentowały różnorodne układy taneczne. Imprezę poprowadził Pan Rafał Jasiński. Dzieci na widowni z zapartym tchem podziwiały występy swoich rówieśników. Prezentowany przez małych artystów kunszt taneczny zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, oklaskom i owacjom nie było końca.

 

IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej 

Video >>>

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Uroczyste otwarcie przedszkola

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

ŚWIĘTO FLAGI w przedszkolu

 


„Powiewa flaga”
(Czesław Janczarski)

“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 9 maja 2019 r. odbyła się patriotyczna  uroczystość z okazji Święta Flagi Narodowej „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną” na sanockim Rynku. Rozwijając poczucie przynależności narodowej wśród najmłodszych, nasze przedszkole wzieło udział w obchodach Święta Flagi. Dzieci z grupy XIV zatańczyły Krakowiaka, a z grupy XIII piękny taniec z flagą. Wszystkie dzieci
z sanockich przedszkoli  wspólnie  recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm Młodego Polaka” oraz śpiewały "Piosenkę o Sanoku".

Dzień ten był wspaniałą lekcją przypomnienia, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.

 

FOTOGALERIA

 


 


ROZWIĄZANIE KONKURSU KARNAWAŁOWEGO PT.: „CYRKOWA KUKIEŁKA”


Dnia 5 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Cyrkowa Kukiełka Karnawałowa”. Zadaniem uczestników było wykonanie wspólnie z rodzicami kukiełki przedstawiającej postać cyrkową.  W konkursie wzięło udział 69 dzieci. Wszystkie kukiełki zostały wykonane na wysokim poziomie przy użyciu różnorodnych technik.
Choć Jury miało jasne kryteria oceny: kreatywność, pomysłowość, estetyka wykonania pracy - to wybór wcale nie był prosty. W Związku z tym JuryKonkursowe postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrody niespodzianki.
Szczególne podziękowania należą się młodym artystom oraz ich rodzicom  za udział i ogromne zaangażowanie, bez którego konkurs z pewnością by się nie odbył.

FOTOGALERIA

 


 

 

            Zielony Tydzień w przedszkolu „EKOPRZYJACIELE”    1 kwietnia w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3 w Sanoku pod hasłem „EKOPRZYJACIELE” rozpoczął się „ZIELONY TYDZIEŃ”, w którym na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdego dnia przedszkolaki podejmowały różnorodne działania prozdrowotne i proekologiczne.
    Tydzień rozpoczęliśmy zajęciami z zakresu edukacji ekologiczno-przyrodniczej, w trakcie których dzieci na poszczególnych stanowiskach otrzymywały zadania do wykonania. Były to: zagadki przyrodnicze dotyczące zwierząt chronionych, piramida zdrowia, w której dzieci dopasowywały odpowiednie produkty zdrowotne. Wielką atrakcją w quizie okazało się koło fortuny oraz pytania z przyrody w języku angielskim. Na stanowisku dotyczącym segregacji śmieci, dzieci miały okazję zapoznać ze sposobem segregacji odpadów. Każda grupa chętnie uczestniczyła we wszystkich aktywnościach i otrzymała dyplom dla najlepszego „ekoprzyjaciela”.
    W dniach 2 i 3 kwietnia odbyły się spotkania z przedstawicielem LOP oraz Leśnikiem, który opowiadał o życiu zwierząt w lesie. Obejrzały również film przyrodniczy pt. „Co to jest las” opisujący zasady zachowania się w lesie oraz bajkę „Pszczółka Maja”. W „Zielonym Tygodniu” odbył się konkurs na najpiękniejszy kącik przyrodniczy. „Mali ogrodnicy” wspólnie z paniami codziennie dbali o zielone kąciki w sali. W ostatnim dniu „Tygodnia z Ekoprzyjaciómi” dzieci obejrzały przedstawienie „Na ratunek Ziemi” przygotowane przez grupę XIV. Punktem kulminacyjnym było złożenie przyrzeczenia pt. „PRZYJACIELEM PRZYRODY CHCEMY BYĆ” złożonego przez dzieci naszego przedszkola. Uroczystość tą poprowadziła Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka. Zgodnie z tradycją, dzieci z każdej grupy zasadziły sadzonkę, w przedszkolnym ogrodzie.

 

FOTOGALERIA

 


 

Cyrkowy Bal Karnawałowy

 

W dniu 06.02.2019r. w Przedszkolu Publicznym nr 3 odbył się „Cyrkowy Bal Karnawałowy”. Tego dnia już od rana w placówce pojawiły się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, dinozaury, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Bal w tym roku odbył się w dwóch budynkach ze względu na wiek i liczbę dzieci. Jednak wystrój i tematyka była taka sama, tematem przewodnim były postaci cyrkowe i związane z nim dekoracje. Dzieci wchodząc na salę karnawałową nie mogły oderwać oczu od przygotowanych dekoracji oraz przebranych nauczycielek, których początkowo nie mogły poznać.

Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sal balowych wprowadził dzieci w radosny, cyrkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dla naszych wychowanków przygotowano karnawałową dekorację z chust animacyjnych umieszczonych na suficie, które pełniły rolę namiotów cyrkowych, z balonów, serpentyn oraz rozmaitych klaunów i innych postaci cyrkowych, które były motywem wiodącym tegorocznej zabawy.

W pierwszej części balu dzieci miały możliwość uczestniczyć wspólnie ze swoimi paniami w rozmaitych zabawach tanecznych m.in. Krasnoludek, Freeze Dance, Let’s Star Jump, Sofia, Pociąg i innych oraz brały udział w konkursach zręcznościowych tj. taniec
w parach z balonami, przechodzenie pod i nad liną oraz w zawodach grup na jak najszybsze wykonanie zadania zręcznościowego z piłeczkami.

Po kilku chwilach wypoczynku rozpoczęła się druga część balu. Na początku dzieci prezentowały swoje kukiełki, przygotowywane wspólnie z rodzicami na przedszkolny konkurs na najpiękniejszą kukiełkę - postać cyrkową. Każde dziecko przedstawiało swoją Kukiełkę, po czym otrzymywało duże brawa od publiczności. Następnie muzyka znowu porwała wszystkich do tańca, a na koniec przyszedł czas na „magiczne cyrkowe sztuczki”. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim spodobała, szczególnie gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta.

Bal umożliwił naszym przedszkolakom spędzenie czasu w miłej, cyrkowej i magicznej atmosferze. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas. Wszyscy opowiadali o nieprawdopodobnych czarach w naszym przedszkolu. W obydwu budynkach zabawie towarzyszył pan fotograf, który robił naszym dzieciakom zdjęcia indywidualne, grupowe oraz w trakcie zabawy, by móc zatrzymać daną chwilę w pamięciach dzieci na dłuższy czas.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz kreatywnie przygotowanych prac konkursowych. Wszystkie dzieci biorące  udział w konkursie otrzymają dyplomy za udział, a autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe na uroczystym podsumowaniu po feriach. Tymczasem przepięknie prace konkursowe można podziwiać na przedszkolnej wystawie.

 

Karnawał 2018

w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3

video

FOTOGALERIA


 

XI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Klubie „Górnik” 

 

W dniu 30.01.2019 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 wzięły udział w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Klubie „Górnik” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.

Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci :

- Róża z gr. XII

- Milena z gr. XIII

- Anielscy Kolędnicy – dziewczynki z gr. XIV

 

Mali artyści za wykonanie pastorałek otrzymali dyplomy, nagrodę i podziękowanie za udział.

 

FOTOGALERIA 


 

 
 
 

 

Jasełka dla Babci i Dziadka w sanockiej PWSZ”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...


25 stycznia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dzieci z naszego Przedszkola przedstawiły "Jasełka polskie". Po powitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Małgorzatę Pietrzycką oraz Panią JM Rektor Elżbietę Ciporę, dwie grupy przedszkolne: XII i XIV wspólnie wystąpiły dla zaproszonych Babć i Dziadków. Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki, zatańczyły krakowiaka i poloneza.
Piękny spektakl cieszył się ogromnym uznaniem, czego dowodem były gromkie brawa. Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na koniec dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim babciom i dziadziusiom prezenty z podziękowaniem za przybycie na uroczystość. 

 

FOTOGALERIA


 

 

Jasełka polskie” w naszym PrzedszkoluGrudzień to szczególny miesiąc roku, gdyż to czas Świąt Bożego Narodzenia, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń. W naszym Przedszkolu to także szczególny okres - kiedy możemy obejrzeć historię narodzenia małego Jezuska i wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Tak też i było w tym roku.
W dniach 10,11,12 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Jasełka polskie” przygotowane przez dzieci z gr.XII i XIV. Jasełka te miały szczególny charakter ze względu na 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W opowieści o Bożym Narodzeniu przeplatały się wątki patriotyczne związane z ważnymi postaciami w historii Polski. W scenariuszu wykorzystano teksty napisane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Pietrzycką, która to 10 lat temu opracowała scenariusz Jasełek patriotycznych w związku z zakupem strojów narodowych dla dzieci.
W przedstawieniu mogliśmy zobaczyć takie postaci jak : A. Mickiewicz, M. Konopnicka, F.Chopin, królowa Jadwiga, królowa Bona. Pastuszków budziła kolęda śpiewana przez naszego papieża Jana Pawła II. Piękne tańce narodowe takie jak krakowiak czy polonez wzbudziły wiele emocjii podkreśliły patriotyczny charakter Jasełek. Dzieci zaśpiewały piękne tradycyjne kolędy i mniej znane pastorałki takie jak: „ Jezusa narodzonego”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „ Skrzypi wóz”   i wiele innych, odśpiewały piękny hymn „Boże coś Polskę” na tle naszej flagi narodowej a aniołki zatańczyły do utworu Fryderyka Chopina. W ciągu trzech dni jasełkowego przedstawienia mogliśmy gościć m.in.rodziców dzieci z grup XII i XIV, wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola, dyrekcję przedszkola. Zaproszonymi gośćmi byli:
- Pan Paweł Hydzik, Zastępca Burmistrza Miasta Sanoka
- Pani Irena Penar - Naczelniczk Wydziału Edukacji
- Pan Jan Paszkiewicz Prezes firmy SPGM
- Pani Lidia Mackiewicz - Adamska-Dyrektor SP Nr 1 w Sanoku
- Pan Krzysztof Przystasz właściciel firmy Mansarda
- Pan Wojciech Pacławski - projektant rozbudowy przedszkola
- Pani Maria Bułdys emerytowana Wizytator KO
- Pani Stanisława Skwarzan emerytowana Dyrektor Przedszkola Nr 4 w Sanoku oraz Prezydium Rady Rodziców: Pan Marcin Kondyjowski, Pani Ilona Czwerenko, Pan Norbert  Longawa, Pani Katarzyna Leśniak i Pan Jerzy Szwarc.
Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz zaproszonym Gościom – pracownicy przedszkola życzą wszelkiego dobra oraz Dosiego 2019 roku.  Wizyta policjantów w przedszkolu

 

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasze przedszkole, odwiedziły policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku.  Przeprowadziły one prelekcję na temat prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachować sięw razie ataku groźnego psa, a następnie przećwiczyły pozycję obronną. Policjantki wspólnie z dziećmi z grup starszych omówiły jak dzieci powinny bezpiecznie spędzać ferie zimowe w czasie różnorodnych zabaw, a także jak przedszkolaki powinny postępować gdy się zgubią lub gdy ktoś nieznajomy stara się ich zaczepiać. Największą uwagę dzieci z grup najmłodszych skupiły elementy wyposażenia, które używane jest, na co dzień w pracy policjanta: kajdanki, pałka i lampy błyskowe, oraz samochód policyjny. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty wręczyły paniom policjantkom laurki z podziękowaniami.

 

FOTOGALERIA

 


 

Wizyta Św. Mikołaja w Samorządowym Publicznym Przedszkolu nr 3 w Sanok

Odwiedziny Świętego Mikołaja w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już kilka dni wcześniej przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały" listy do Świętego Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.
Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda i się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola.
W dniu 6 grudnia najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou" i pojawił się on – nasz ukochany Święty Mikołaj! Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.
Dzieci z grupy II "Wróbelki", III "Słoneczka" oraz XI "Delfinki" przygotowały dla Świętego Mikołaja przedstawienia recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Następnie Mikołaj otrzymał prezent - szalik - na mroźne dni.
Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, dodatkowo każda grupa dostała upominki do swojej sali. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym Gościem.
Przedstawienie przygotowane przez dzieci oraz wizyta wyjątkowego Gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 

Dzień Górnika

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze Św. Barbarą patronką górników. Chcąc przybliżyć ichtrudnąi odpowiedzialną pracę, 3.XII.2018 r. nasze przedszkole przy ul.  Podgórze i Kochanowskiego  - odwiedzili górnicy z PGNiG w Sanoku.

Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom  niebezpieczeństwa  pracy w kopalni. Prelekcja poparta była prezentacją multimedialną w trakcie, której przedszkolaki dowiedziały sięo wydobyciu węgla i wykorzystaniu jego zasobów w życiu codziennym. Poznały barwy górnicze oraz dowiedziały się, co symbolizują kolory pióropusza. Jak nakazuje tradycja – nasi goście zaprezentowali się w galowych mundurach oraz czapkach zwanych czako.

Dzieci z grupy IV, V, IX przygotowały program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i tańców. Zaproszeni goście wręczyli naszym przedszkolakom słodycze oraz upominki oraz górnicze czapki. Na zakończenie dzieci podziękowały górnikom za ciekawe, pełne wrażeń spotkanie, wręczając laurki i wykonując pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom PGNiG w Sanoku za coroczne odwiedziny górników w naszym przedszkolu.

  "Wierszowanie"

W dniu 26.11.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odbył się XIX Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży „Wierszowanie 2018”.

Tegoroczną edycję konkursu objął patronatem honorowym Podkarpacki Kurator Oświaty.

Celem konkursu było popularyzowanie literatury poprzez piękno słowa mówionego, promowanie dorobku myśli ludzkiej, poznanie nowych twórców i ich dzieł oraz przygotowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Nasze przedszkole reprezentowały:

- Weronika Wolanin z grupy X wyrecytowała wiersz Natalii Usenko pt.: „Wiersz o domu”,

- Zofia Ciećka z grupy XII wiersz Jana Brzechwy pt.: ”Jak rozmawiać trzeba z psem”,  

- Milena Huczko z grupy XIII zaprezentowała wiersz Doroty Gellner pt.: „Bosa osa”,

- Ada Kowalik z grupy XIV wiersz pt.: „Żaba” Jana Brzechwy.

Za uczestnictwo w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

 FOTOGALERIADzień niepodległości   


Obchody 100- rocznicy niepodległości Polski
w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy wzięciem udziału w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Rekord dla Niepodległej”.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola w dniu 9.11.2018 o godzinie 11.11 zgromadziły się w celu wspólnego odśpiewania 4 zwrotek hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”- grupy I- VI w budynku przy ulicy Podgórze; grupy VII-XIV w holu przy ulicy Kochanowskiego.

W dniach 15 i 16.11.2018 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

W tym podniosłym przedstawieniu patriotycznym przygotowanym przez X i XIII grupę wzięło udział liczne grono zaproszonych gości.

Na premierę przedstawienia przybyli, do sali gimnastycznej przy ulicy Kochanowskiego, wszyscy rodzice przedszkolnych artystów oraz bardzo liczne grono rodzinne naszych przedszkolaków-  babcie, dziadkowie, rodzeństwo.

W dniu następnym przedstawienie obejrzeli zaproszeni członkowie Rady Rodziców oraz dzieci z całego przedszkola wraz z kadrą.

Przedstawienie było lekcją patriotyzmu dla wszystkich pokoleń oglądających. Dzieci w formie pantomimy, animacji, śpiewanych pieśni żołnierskich, wierszy, tańców zaprezentowały losy Polski pod zaborami  i historię państwa do momentu  odzyskania niepodległości. O przekazie przedstawienia świadczyły wzruszone twarze widowni, gromkie brawa w trakcie i na zakończenie przedstawienia. Występ dzieci z grupy X i XIII dostarczył nam wielu wspaniałych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. 

„Czytanie uskrzydla” w grupie III „ Słoneczka”


Do naszej akcji „ Czytanie uskrzydla” włączyli się następni rodzice tj. mama Ali w dniu 22.XI.2018r. przeczytała dzieciom bajeczkę pt. „Przygody osiołka Barnaby” z cyklu Leśne opowiastki, natomiast w dniu 23. XI.2018r. mama Kacperka przeczytała dzieciom bajkę „Królowa bałaganiara” Doroty Gellner.

Dziękujemy rodzicom za spędzony z nami czas i zachęcamy kolejnych do czytania bajek.

FOTOGALERIA


 

„Czytanie uskrzydla” grupa VIII

W listopadzie kolejni rodzice dołączyli do akcji „Czytanie uskrzydla”.

W dniu 7.XI.2018r. gościliśmy rodziców Asi – Panią Kasię i Pana Marka, którzy z podziałem na rolę przeczytali bajkę pt. „Żabek i Ropuch razem”, oraz przedstawili opowieść ruchową pt.: „Idziemy na niedźwiedzia”. Po wysłuchaniu bajek dzieci w ramach podziękowaniu za wspólnie spędzony czas zaprosiły rodziców do zabawy muzyczno-ruchowej „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. 

Natomiast dnia 9.XI.2018r gościliśmy w naszej grupie mamę oraz brata Helenki – panią Anię i Frania, którzy przeczytali bajki pt.: „Piaskowy Wilk”, „Pchła Szachrajka” oraz „Misia”.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom i rodzeństwu, którzy czynnie włączyli się w akcję.

FOTOGALERIA  

 


 

„Czytanie uskrzydla” w grupie X

W dniu 19.11.2018 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla " naszą grupę odwiedził tato Marty – Pan Paweł. Przeczytał opowiadanie pt. „Listonosz Pat – Rakieta z zielonej doliny” autorstwa Johna Cunliffe w tłumaczeniu Katarzyny Precigs. Historia opisana była prostym językiem, łatwym w odbiorze przez słuchaczy, a główny bohater znany jest dzieciom zarówno z książek, jak i z ekranizacji bajki w tv.
Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

FOTOGALERIA

 


 

Czytanie uskrzydla gr. IV KOTKI- rodzice czytają dzieciom

Zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w akcji prowadzonej przez przedszkole pt. "Czytanie uskrzydla". w Grupie IV KOTKI- dużą popularnością cieszy się seria książeczek o Kici Koci, która bawi i uczy. Dzieci z niecierpliwością oczekują kolejnych przygód bohaterów tej książeczki. Już cztery mamusie odwiedziły naszą grupę i przeczytały wybrane przez dzieci bajeczki.

FOTOGALERIA

 


 

Grupa III „ Słoneczka” -  włączyła się do akcji „Czytanie uskrzydla”

W dniu 13. XI. 2018r.  gościłyśmy w naszej  grupie mamę Stasia- panią Monikę, która przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt „ Pan Maluśkiewicz”. Przedszkolaki w skupieniuwysłuchały przygód Pana Maluśkiewicza. Po odczytaniu bajki  wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę od pani Moniki.

W kolejnym dniu tj.  14. XI. 2018r. dzieci wysłuchały pt „ Kot w butach” Charlesa Perraulta, którą przeczytał drugi rodzic z naszej grupy - tato  Krzysia. Serdecznie dziękujemy rodzicom którzy czynnie włączyli się w akcje „ Czytanie uskrzydla”,  a jednocześnie zapraszamy  rodziców pozostałych dzieci  do czytania bajek.

 


 

„Czytanie uskrzydla”   w grupie V

W dniu 18.10.2018 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla" naszą grupę odwiedziła mama Dawidka – Pani Ela.Przeczytała opowiadanie pt. „Martynka spadła z roweru” w przekładzie Wandy Chotomskiej. Dzieci słuchały w skupieniu, ponieważ historia jest dzieciom bliska i dotyczy ich codziennych spraw. Przystępny język opowiadania oraz wspaniała oprawa, intonacja i dykcja mamy sprawiły, że słuchacze byli jak zaczarowani.

Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

FOTOGALERIA

 


 

„Czytanie uskrzydla” w grupie VIII

W związku z udziałem w akcji „Czytanie uskrzydla” grupa PSZCZÓŁEK rozpoczęła serię spotkań z rodzicami, które maja na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem.

Akcję w naszej grupie zainaugurowały mamy, które jako pierwsze zgłosiły swój udział w przedsięwzięciu.

W dniu 10.X.2018r. gościliśmy mamę Hani – Panią Ewelinę, która naszym przedszkolakom przeczytała bajkę pt.: ”Opowieści przedszkolaka – zagubiony w parku”.  18.X.2018r. mama Zosi – Pani Kasia, przeczytała bajkę pt.: „Martynka i cztery pory roku”. Natomiast dnia 25.10.2018r. Bajkę pt. „Trzy świnki” przeczytała dzieciom Pani Agnieszka, mama Alicji.

Do naszej akcji zgłosiło się także rodzeństwo naszych przedszkolaków, wśród nich 29.X.2018r. jako pierwszą gościliśmy Amelkę – siostrę Piotrusia, która przeczytała dzieciom bajkę pt: „Kogucik złoty grzebyk i ziarnko bobu”.

Serdecznie dziękujemy Mamom oraz Rodzeństwu za udział w zajęciach popołudniowych oraz zachęcamy pozostałych Rodziców!

 

FOTOGALERIA

 


  

„Czytanie uskrzydla”

 

W związku z udziałem w akcji „Czytanie uskrzydla” rozpoczęto serię spotkań w każdej grupie przedszkolnej z Rodzicami dzieci, polegającej na czytaniu książek w godzinach popołudniowych. Głównym celem akcji jest zarówno kształtowanie nawyków czytelniczych, dbania o książki i poszanowania ich, jak również przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości i norm społecznych, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie uważnego słuchania, wzbogacanie słownictwa i budowanie więzi między Rodzicem a Dzieckiem.

W grupie XIV akcję rozpoczęły dwie mamy, które zgłosiły swój udział w tym przedsięwzięciu. W dniu 10.X.2018 r. gościliśmy mamę Krzysia – Panią Iwonę, która przeczytała dzieciom rozdział pt. „Potulny jak misiaczek – czyli sztuka panowania nad sobą” z książki Barbary Stańczuk „Bajki terapeutyczne na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro”.

12.X.2018 r. mama Lenki – Pani Sabina, przeczytała dzieciom fragment książki Martyny Wojciechowskiej pt. „ Balgir, biały szczur z Indii”.

Serdecznie dziękujemy Mamom za udział w zajęciach popołudniowych.

Zachęcamy pozostałych Rodziców!

 

Poniżej fotorelacja ze spotkań.

 


 


 

„Czytanie uskrzydla” grupa XI

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Rozumiejąc to nasze przedszkole, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"  realizuje program Głośnego czytania. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola rodziców. Panie nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. Rodzice naszych dzieci,poprzez czytanie bajek będą zachęcać dzieci do sięgnięcia po książki.  W dniu 19.10 odwiedziła naszą grupę "Delfinki" - mama Julki, która czytała dzieciom książkę pod tytułem "Dobranocka sanocka, czyli Michałka rady na odpady". Dziękujemy za odwiedziny.

 


 

"Czytanie uskrzydla" w grupie XIII

W dniu 19.10.2018 r. w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" naszą grupę odwiedziła mama Fabiana - Pani Beata, która przeczytała dzieciom bajkę "Bolek i Lolek zwiedzają Polskę". Niezwykłe wydarzenia głównych bohaterów oraz interesujące zaprezentowanie tekstu przez naszego gościa spowodowały, że dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg akcji opowiadania. Pani Beata nawiązała z grupą "Zajączki" bardzo dobry kontakt, o czym świadczyły przybite "piątki" na zakończenie spotkania.
Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Fabiana za spędzony z nami czas oraz zachęcamy kolejnych rodziców do czytania bajek w naszej grupie.

 

 


 

„Doradztwo zawodowe… już w przedszkolu”


W dniu 17 października 2018 w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sanoku gościliśmy panią Joanne Mozołę- doradcę zawodowego. Celem spotkania w najstarszych grupach wiekowych tj.: XII, XIII i XIV była próba skonkretyzowania na poziome przedszkolaka swoich marzeń, planów i umiejętność rozmawiania o nich.

Dzięki preorientacji zawodowej realizowanej w przedszkolu dzieci uczą się m.in. określać, co lubią robić, opowiadać o sobie i o tym, kim chciałyby zostać w przyszłości; dowiedzą się, czym są zainteresowania zawodowe. W trakcie takich spotkań poznają nazwy zawodów wykonywanych przez osoby z ich najbliższego otoczenia oraz nazwy przedmiotów i narzędzi wykorzystywanych w trakcie pracy.

 

 


 

MISIE - „Czytanie uskrzydla”


„Czytanie uskrzydla”... Grupa "Misie" również włączyła się do akcji :)
W czwartek, 11.10.2018 r. gościliśmy u nas mamę Zuzi - panią Justynę, która przygotowała dzieciom historyjkę pt. "Kłopoty zabawek". Ciekawe opowiadanie z przesłaniem, dlatego też przedszkolaki w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchały bajki.
Za wzorową postawę i wspólnie spędzony miło czas pani Justyna otrzymała dyplom z podziękowaniem ;)
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do głośnego czytania bajek.

 

  

 

 


 

Grupa „Stokrotki” włącza się do akcji „Czytanie uskrzydla”.

Kolejne spotkanie z cyklu „ Czytanie uskrzydla”.

Dnia 19.12.2018r. zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Kuby – panią Joannę , która przeczytała dzieciom bajkę Agnieszki Nożyńskiej – Demianiuk „ Moi przyjaciele i ich pasje”. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat swojego ulubionego sportu i wszystkie zapamiętały ostatnie słowa bajki „sport to zdrowie”. W podziękowaniu wręczyły pani Joannie własnoręcznie wykonaną laurkę.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejnych chętnych do czytania rodziców.

FOTOGALERIA

W dniu 5.10.2018 gościliśmy w naszej grupie mamę Róży - panią Anię, która chętnie przeczytała dzieciom bajkę „ Rodzinna tajemnica”. Bajka wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków, chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią bajki a w ramach podziękowania zaprosiły panią Anię do wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych.

Dziękujemy mamie Róży za udział w zajęciach popołudniowych oraz zachęcamy kolejnych rodziców do czytania bajek w naszej grupie.

Zarówno rodzice jak i nauczyciele wiedzą, że warto czytać dzieciom bajki terapeutyczne , które pozwalają  zrozumieć skąd biorą się złe emocje, jak je rozpoznać, podsuwają pomysły na rozwiązanie trudnych sytuacji. We wtorek tj. 23.10. 2018 naszą grupę odwiedził tata Elizy, pan Jacek który przeczytał dzieciom opowiadanie M. Musierowicz „ Boję się”.

 

   
 
 

  


 

Z życia przedszkola - archiwum >>>

 

 


Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3