oddz. Podgórze tel. 13 46-45-340    oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936      e-mail: przedszkole3sanok@vp.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 3

w Sanoku 

 

Święto Rodziny grupa XI

Dnia 30 maja 2019 grupa „Delfinków" obchodziła Święto Rodziny. Dzieci pod okiem wychowawczyń i nauczyciela wspomagającego wykonały barwny program. Przedszkolaki bardzo dokładnie przygotowały się na ten jakże ważny dla nich występ. Nauczycielki zadbały o detale, w postaci odpowiednich strojów i przyborów, by uświetnić to przedstawienie. Wszystkie piosenki i wiersze dzieci opanowały i wykonywały z dużym zaangażowaniem. Najpierw zrealizowały instrumentację piosenki: „Afryka dla Mamy", przy pomocy instrumentarium Orffa, następnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dedykowane Mamie i Tacie. Zgromadzeni tłumnie rodzice nagradzali występy gromkimi brawami, nie obyło się bez łez wzruszeń. Na zakończenie przedszkolaki złożyły Rodzicom pełne czułości życzenia i podarowały prezent, niespodziankę – swoją fotografię stylizowaną na stare czasy (pomysł i wykonanie Pani Alicja Jarosz).

FOTOGALERIA


 

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego

8 maj 2019 roku był dla przedszkolaków z grupy "Delfinki" był dniem pełnym wrażeń.
Zaraz po śniadaniu dzieci wyjechały autokarem na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Celem wizyty była chęć rozwijania zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiadomości dotyczących życia zwierząt.Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek dotyczących życia zwierząt występujących w Bieszczadach, podziwiały także zgromadzone w muzeum eksponaty np. jelenia, sarny, żubra, rysia. Największe wrażenie wywarł  na młodych miłośnikach przyrody niedźwiedź brunatny, a zwłaszcza mały niedźwiadek.
Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszną pizzę w restauracji.
Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrodniczą i dostarczyła wiele pozytywnych emocji.

FOTOGALERIA


 

Wizyta w bibliotece grupa XI

Dnia 08.05 grupa „Delfinków” wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku celem ugruntowania wiedzy zdobytej wcześniej, podczas zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Okazało się, że dla większości była to pierwsza w życiu wizyta w takim miejscu. Panie bibliotekarki oprowadziły przedszkolaki po strefie dla dorosłych, czytelni oraz strefie dla dzieci. Podczas pobytu przybliżyły zasady zachowywania się w tym miejscu, opisały i pokazały w jaki sposób wypożycza się książki oraz opowiedziały o zasobach bibliotecznych. Dzieci, w ramach niespodzianki, odsłuchały przy pomocy audiobooka bajki czytane przez znanych aktorów. Następnie przedszkolaki oglądały książki i czasopisma dostępne w bibliotece. Grupa XI podziękowała pani za ciekawą lekcję, wiele dzieci obiecało wrócić z rodzicami, by móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

FOTOGALERIA


 

Dni otwarte grupa XI

Dnia 27 marca 2019 roku  w Samorządowym Publicznym Przedszkolu nr 3 przy ul. Kochanowskiego odbyły się zajęcia otwarte. Nauczycielki grupy XI: Alicja Jarosz, Dorota Kondyjowska, Ewa Maliczyszyn – przygotowały i przeprowadziły z tej okazji zajęcia pt: „Gry planszowe". Ich celem było rozwijanie u dzieci zdolności do wysiłku intelektualnego, kształtowanie odporności emocjonalnych oraz pogłębianie więzi z Rodzicami w trakcie wspólnych zabaw. Na początku grupa zaśpiewała piosenkę opowiadającą o tym, że w grach najważniejsza jest dobra zabawa oraz o stosowaniu się do zasad fair play: „Już zawody zacząć czas". Następnie dzieci zostały podzielone na drużyny i w tych zespołach przedszkolaki realizowały kolejne zadania, przestrzegając ustalonych reguł. Ostatnim punktem zajęć dydaktycznych było konstruowanie gier wspólnie z Rodzicami. Zespoły otrzymały po jednym arkuszu szarego papieru z narysowanym polem gry. Praca w grupie polegała na wymyśleniu, ustaleniu i zapisaniu na arkuszu zasad gry. Dzieci wraz z Rodzicami tworzyły legendę, oznaczały start i metę, sposoby premiowania pól nagradzanych. Po wykonaniu gry, dzieci rozgrywały na niej partie, gratulowały zwycięzcom, dziękowały sobie za wspólną zabawę.

Rodzice mieli okazję przekonać się także jak wyglądają zajęcia sportowe, przeprowadzane przez Dorotę Kondyjowską, w ramach innowacji organizacyjno- metodycznej: „Sportowa Akademia Przedszkolaka". Na sali gimnastycznej przedszkolaki ustawiły się w dwuszeregu, po komendzie: „Baczność. Czołem grupa!" odpowiedziały gromkim: „Czołem" i przystąpiły do zajęć sportowych. Najpierw dzieci pokonywały zgodnie z wytycznymi,  zwinnościowy tor przeszkód. Następnie pokazane zostały ćwiczenia w parach z piłką, doskonalące rzuty, chwyty, podania, kozłowanie. Rodzice mieli możliwość przyjrzenia się jak bardzo te zajęcia są lubiane przez ich dzieci i jakich umiejętności uczą.

Po zakończeniu treningu sportowego podziękowałyśmy Rodzicom za przybycie i wzięcie udziału w zajęciach.

 

FOTOGALERIA


 

Zajęcia dydaktyczne

 

Dnia 31.01.2019 r., w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej przeprowadzony został w grupie „Delfinków” eksperyment – wybuch lawy. Tego dnia tematem przewodnim był wulkan. Dzieci dowiedziały się co to są wulkany, gdzie je można spotkać, jak działają w nim gazy. Po zaproszeniu zaprzyjaźnionej grupy „Jeżyków”, Dorota Kondyjowska pokazała na przygotowanej przez siebie wcześniej makiecie wulkanu, efektowny wypływ lawy. Zostały użyte: ocet, woda, soda oczyszczona i barwnik. Po wykonaniu eksperymentu, opisała dzieciom przyczyny wystąpienia reakcji, którą miały okazję oglądać. Dzieci w sposób atrakcyjny i przystępny posiadły nową wiedzę.

FOTOGALERIA


 

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku każdego dziecka i są ważnymi osobami w jego życiu, dlatego "Dzień Babci i Dziadka" obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.
Aby wyrazić swoją miłość i wdzięczność do swoich Dziadków dzieci z grupy XI Delfinki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali ciepłe słowa kierowane pod ich adresem, niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku.
Przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym dziadkom przygotowane laurki, a następnie Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego aby zawsze byli dumni ze swych kochanych wnuków.

FOTOGALERIA


 

Wigilia w przedszkolu

  Dla poszanowania i podtrzymania polskiej tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia 12 grudnia  w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. W niezwykłej scenerii pachnących choinek, błyszczących światełek odbyła się ta uroczystość. Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna z tradycyjnymi potrawami-barszczyk z uszkami, pierogi i ryba wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.
Przed Wigilią dzieci obejrzały "Jasełka" w wykonaniu grupy XII i XIV.
      Wszystkim Przedszkolakom i ich rodzinom życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

FOTOGALERIA


Dekorowanie pierników

W grupie Delfinków wprowadzeniem w nastrój Świąt Bożego Narodzenia było dekorowanie pierniczków.  Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem ozdabiał ciasteczka. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości. Zapach korzennych przypraw roznosił się po całym przedszkolu. Pierniki zostały przygotowane na Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony będzie na fundusz Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola Pod Sanockim Zamkiem.

FOTOGALERIA


Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 1

14 grudnia 2018 roku dzieci z grupy XI "Delfinki" miały okazję odwiedzićSzkołę Podstawową nr 1 w Sanoku i uczestniczyć w zajęciach na lekcji matematyki w klasie I. Lekcja została przeprowadzona przez Panią Ewę Żywot.  

Celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań matematycznych wśród przedszkolaków. Przedszkolaki wykonywały wraz z uczniami klasy I działania na dodawanie, grały w podłogową grę planszową, ćwiczyły przeliczanie i liczenie aż do 20. Lekcja była bardzo ciekawa a przy okazji "Delfinki" mogły zobaczyć szkołę i klasę i bez obaw wkroczą w szkolne mury w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy Pani Ewie Żywot za wspaniałą lekcję

FOTOGALERIA


 

Wycieczka do "Miasteczka Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku"

Dnia 23.11.2018 r. dzieci z grupy XI - "Delfinki"  wybrały się do Miasteczka Ruchu Drogowego mieszczącego się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Dzieci miały możliwość utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze , przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawania znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.

FOTOGALERIA

 


Dzień pluszowego misia

W dniu 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś. Tego dnia każde dziecko z grupy XI - Delfinki  przyniosło do przedszkola swojego najmilszego przyjaciela. Przedszkolaki opowiadały o swoich przytulankach, próbowały smakołyków każdego misia - słodkiego miodu. Wesołej zabawie towarzyszyły misiowe przeboje. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną "Mój przyjaciel Miś".

FOTOGALERIA

 


Rekord dla Niepodległej

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości dzieci z naszego przedszkola wspólnie odśpiewały hymn, a tym samym wzięli udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". 

FOTOGALERIA

 


Dzień otwarty

 

Dnia 24.10.2018 r. w Samorządowym Publicznym Przedszkolu nr 3

w Sanoku, przy ulicy Kochanowskiego, odbył się „Dzień otwarty”. Na zajęcia prowadzone przez nauczycielki zostali zaproszeni rodzice oraz dziadkowie. Mieli oni okazję zobaczyć w jaki sposób przebiegają zajęcia oraz wziąć w nich udział. Tematem dnia w grupie XI było „Przedszkolne muzykowanie”. Dzieci m.in. śpiewały piosenki wraz z improwizacją ruchową, odgadywały zagadki, powtarzały rytmy. Wspólnie z rodzicami lub nauczycielkami, wykonały instrumenty muzyczne, które wykorzystały do zabawy w „Dyrygenta”. Rodzice mieli także okazję przyjrzeć się zajęciom sportowym, prowadzonym w ramach innowacji: „Sportowa Akademia Przedszkolaka”

Osoby prowadzące: Alicja Jarosz, Dorota Kondyjowska, Ewa Maliczyszyn.

FOTOGALERIA

 


Wizyta u stomatologa

 

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych oraz realizacji tematu "Dbamy o zdrowie" dzieci z grupy XI Delfinki odwiedziły gabinet stomatologiczny "Uśmiechnij się" Urszula i Wojciech Robel w Sanoku. Celem wizyty było przełamywanie obaw przed wizytą u dentysty, a także uświadomienie dzieciom o konieczności dbania o zęby. Przedszkolaki miały okazję poznać specyfikę pracy dentysty oraz obejrzeć wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu na którym pani stomatolog leczy zęby, a pani doktor skontrolowała zęby ochotnikom. Na pamiątkę "Definki" dostały breloczki, naklejki i dyplomy. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie. 

 

   
   
   
   

 

„Czytanie uskrzydla” grupa XI

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Rozumiejąc to nasze przedszkole, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"  realizuje program Głośnego czytania. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola rodziców. Panie nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. Rodzice naszych dzieci,poprzez czytanie bajek będą zachęcać dzieci do sięgnięcia po książki.  W dniu 19.10 odwiedziła naszą grupę "Delfinki" - mama Julki, która czytała dzieciom książkę pod tytułem "Dobranocka sanocka, czyli Michałka rady na odpady". Dziękujemy za odwiedziny.

 


 

"Poznaję świat i z matematyką jestem za pan brat" gr XI.

Dzieci z przedszkola nr 3 w Sanoku grupa XI uczestniczyły w zajęciach w terenie z zakresu edukacji matematycznej" Poznaję świat i z matematyką jestem za pan brat". Matematyczne działania przyjęły formę nauki przez zabawę. Głównym celem realizacji zajęć było podniesienie kompetencji matematyczno - logicznych dzieci oraz rozwój logicznego myślenia.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, nawet podczas spaceru, a przy tym zdobywać nowe umiejętności i rozwijać matematyczną wyobraźnie.

  

   

 

 

 

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3