oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936; 13 46-45-340  e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl        

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

Odwiedziny policjantek 

 

więcej>>>

W dniach 12 i 13 maja Przedszkole odwiedziły Policjantki z Komisariatu Powiatowego Policji w Sanoku. 

Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta i policjantki. Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda strój policjanta. 

Tematem spotkania również było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panie policjantki, przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyły, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się również, jak zachować się i uchronić przed atakiem agresywnego psa. 

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.  

Na sam koniec spotkania największą z atrakcji była olbrzymia maskotka pingwina w stroju policjanta z którą dzieci robiły sobie wspólne zdjęcia. 

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły policjantkom podziękowanie w postaci własnoręcznie stworzonych kartek, laurek i rysunków.  

Po tak ważnym spotkaniu, większość przedszkolaków zdeklarowała się zostać policjantem lub policjantką

 

Konkurs czytelniczy

"Dzieci czytają dzieciom"

Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Dzieci czytają dzieciom,” którego celem było promowanie idei integracji społecznej oraz  rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród Dzieci. W Konkursie wzięły udział Dzieci sześcioletnie z czterech najstarszych grup z naszego przedszkola oraz dzieci siedmioletnie z czterech pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku. Poziom jaki zaprezentowały Przedszkolaki  i pierwszoklasiści podczas zmagań konkursowych był bardzo wysoki. Zmagania czytelnicze Dzieci oceniało profesjonalne Jury wybrane spośród przybyłych na Konkurs Nauczycieli i Opiekunów. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwej debacie Jury podało werdykt. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkolnej otrzymał Stanisław Marcinkowski, drugie miejsce Valentino D,Agostino, trzecie miejsce Natalia Pacławska, natomiast w kategorii szkolnej pierwsze miejsce zajęła Łucja Gawlewicz, drugie miejsce Maria Adamczyk, trzecie miejsce Tymon Filipowicz. Pani Wicedyrektor  Marzena Zając wręczyła Wszystkim Laureatom i Uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody ufundowane przez nasze przedszkole. Dzień Konkursu był pracowity, pełen wrażeń, ale również niezwykle miły. Pozostały wspomnienia, zdjęcia oraz nadzieja, że za rok spotkamy się ponownie. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia

fotorelacji - link

Organizatorzy konkursu:

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3  w Sanoku oraz Panie nauczycielki Katarzyna Łuczka i Urszula Niżnik.

Kochane Mamusie i Tatusiowie

W związku z Dniem Matki oraz z Dniem Ojca Przedszkolaki wraz z Paniami pragną serdecznie zaprosić wszystkie Mamusie i wszystkich Tatusiów na wspólne świętowanie połączone z występem artystycznym dzieci :

Harmonogram występów:

Budynek  przy ul. Kochanowskiego:

24.05.2022

Wtorek

godzina 10:00

GRUPA III (Elfy)

godzina 12:00

GRUPA V (Wiewióreczki)

25.05.2022

Środa

godzina 10:00

GRUPA I (Pszczółki)

godzina 12:00

GRUPA VII (Misie)

godzina 14:00

GRUPA II (Delfinki)

26.05.2022

Czwartek

godzina 10:00

GRUPA IX (Sówki)

godzina 12:00

GRUPA VIII (Stokrotki)

27.05.2022

Piątek

godzina 10:00

GRUPA IV (Nutki)

godzina 12:00

GRUPA VI (Motylki)

Budynek przy ul. Podgórze:

25.05.2022

Środa

godzina 12:00

GRUPA XV (Słoneczka)

26.05.2022

Czwartek

godzina 10:00

GRUPA XI (Dzwoneczki)

godzina 12:00

GRUPA XIV (Wróbelki)

27.05.2022

Piątek

godzina 10:00

GRUPA X (Zajączki)

godzina 10:15

GRUPA XIII (Smerfy)

godzina 11:30

GRUPA XII (Biedronki)

Dyrektor Przedszkola

mgr Małgorzata Pietrzycka

Sanok, dnia 19.05.2022 r.

Szanowni Rodzice

W związku z sygnałami Rodziców, iż w szatni przedszkola dochodzi do zabierania rzeczy z plecaków pozostawionych przez dzieci oraz przekładania rzeczy, butów, odzieży w różne części szatni, proszę o zwrócenie uwagi na takie sytuacje przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci oraz reagowanie na zauważone przypadki nieodpowiedniego zachowania.

Informujemy, że w najblizszym czasie będą zamontowane dodatkowe kamery.

Dyrektor Przedszkola

mgr Małgorzata Pietrzycka

Sanok, dnia 12.05.2022 r.

UWAGA !!! 

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów na terenie Polski drugiego stopnia alarmowego Bravo, obowiązuje zakaz wstępu do przedszkola osobom postronnym.

Do przedszkola mogą wchodzić zatem dzieci, ich rodzice/opiekunowie prawni lub inne osoby upoważnione do odprowadzania lub odbierania dzieci z przedszkola. Niedopuszczalne jest umożliwianie wstępu do przedszkola dla osób postronnych.

Naruszenie tego zakazu wiąże się z odpowiedzialnością prawną. 

 

Dyrektor Przedszkola

mgr Małgorzata Pietrzycka

INFORMACJA O DYŻURZE WAKACYJNYM

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku w związku z zapytaniami Rodziców informuje, że dyżur wakacyjny w Samorządowym Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Sanoku przewidziany jest na miesiąc sierpień 2022.

Obecnie nie potrafimy określić ile miejsc zapewni przedszkole ze względu na trwające prace budowlane na ul. Kochanowskiego a okres wakacyjny jest przeznaczony na zakończenie robót przetargowych w związku z zawartą umową.

Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej w miesiącu maju 2022r.

Dyrektor Przedszkola

mgr Małgorzata Pietrzycka 

Zapraszamy Państwa do wirtualnej wędrówki po naszym przedszkolu. Staramy się, aby nasza placówka była jak najbardziej przyjazna dzieciom i rodzicom. Zachęcamy do kontaktu z nami - Państwa uwagi i spostrzeżenia pomogą nam w opiece nad Waszymi dziećmi.

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3