oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936; 13 46-45-340  e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl        

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku na podstawie § 18 ust. 2a i 2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu dzieci, a mianowicie z powodu stwierdzenia Sars-CoV-2 u jednego z pracowników przedszkola informuje, że zawiesza się zajęcia dla dzieci z grupy V w okresie od 14.01.2022 r. do 21.01.2022 r. Powyższa decyzja podjęta została w oparciu o pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku z dnia 14.01.2022 r.

Informujemy również Rodziców, że pomieszczenia przedszkolne (sala, łazienka), w której przebywały dzieci oraz pracownicy z grupy V została dodatkowo zdezynfekowana oraz wyłączona z użytku do czasu powrotu dzieci oraz pracowników po odbytej kwarantannie (z wykonanych czynności myjąco-dezynfekcyjnych sporządzono protokół i dołączono do odpowiednich dokumentów przedszkola.

Z up. Dyrektora Przedszkola

Wicedyrektor Marzena Zając

Sanok, dnia 14.01.2022 r.

INFORMACJA O DYŻURZE WAKACYJNYM

 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku w związku z zapytaniami Rodziców informuje, że dyżur wakacyjny w Samorządowym Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Sanoku przewidziany jest na miesiąc sierpień 2022.

Obecnie nie potrafimy określić ile miejsc zapewni przedszkole ze względu na trwające prace budowlane na ul. Kochanowskiego a okres wakacyjny jest przeznaczony na zakończenie robót przetargowych w związku z zawartą umową.

Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej w miesiącu maju 2022r.

Dyrektor Przedszkola

mgr Małgorzata Pietrzycka 

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku na podstawie § 18 ust. 2a i 2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu dzieci, a mianowicie z powodu stwierdzenia Sars-CoV-2 u jednego z pracowników przedszkola informuje, że zawiesza się zajęcia dla dzieci z grupy XIII w okresie od 13.01.2022 r. do 20.01.2022 r. Powyższa decyzja podjęta została w oparciu o pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku z dnia 12.01.2022 r.

Informujemy również Rodziców, że pomieszczenia przedszkolne (sala, łazienka), w której przebywały dzieci oraz pracownicy z grupy XIII została dodatkowo zdezynfekowana oraz wyłączona z użytku do czasu powrotu dzieci oraz pracowników po odbytej kwarantannie (z wykonanych czynności myjąco-dezynfekcyjnych sporządzono protokół i dołączono do odpowiednich dokumentów przedszkola.

Z up. Dyrektora Przedszkola

Wicedyrektor Janina Milczanowska

Sanok, dnia 12.01.2022 r.

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku informuje, że od dnia 12 - 14 stycznia 2022 r. zostaje zawieszona praca kuchni przedszkolnej w budynku przy ul. Kochanowskiego 3 z uwagi na potwierdzone zachorowanie pracownika na Covid-19.

W związku z tym, żywienie będzie zapewnione przez firmę cateringową "Niebo w gębie" w ramach stawki żywieniowej (10 zł).

Firma oferuje:

  • I-sze śniadanie
  • II-gie śniadanie
  • obiad (jedno, bądź dwudaniowy w zależności od kosztów konkretnego obiadu)

W przypadku wydłużenia nieobecności pracowników kuchni catering będzie kontynuowany do czasu powrotu kadry obsługującej żywienie.

Jadłospis zaproponowany przez firmę zostanie udostępniony do wiadomości rodziców w tradycyjny sposób.

Informujemy również Rodziców, że dzieci posiadające wskaznia dietetyczne ze względu na stwierdzone alergie pokarmowe otrzymywać będą posiłki przygotowywane w kuchni naszego przedszkola przy ul. Podgórze 26.

Z up. Dyrektora Przedszkola

Wicedyrektor Marzena Zając

Sanok, dnia 11.01.2022 r.

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku na podstawie § 18 ust. 2a i 2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu dzieci, a mianowicie z powodu stwierdzenia Sars-CoV-2 u jednego z pracowników przedszkola informuje, że zawiesza się zajęcia dla dzieci z grupy VI w okresie od 11.01.2022 r. do 20.01.2022 r. Powyższa decyzja podjęta została w oparciu o pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku z dnia 11.01.2022 r.

Informujemy również Rodziców, że pomieszczenia przedszkolne (sala, łazienka), w której przebywały dzieci oraz pracownicy z grupy VI została dodatkowo zdezynfekowana oraz wyłączona z użytku do czasu powrotu dzieci oraz pracowników po odbytej kwarantannie (z wykonanych czynności myjąco-dezynfekcyjnych sporządzono protokół i dołączono do odpowiednich dokumentów przedszkola.

Z up. Dyrektora Przedszkola

Wicedyrektor Marzena Zając

Sanok, dnia 11.01.2022 r.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazuje informacje na temat szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 roku życia.

link do informacji: http://www.spp3.sanok.pl/_resources/7_0_20211215101411.pdf

Szanowni Rodzice

Zgodnie z informacją otrzymaną z Ministerstwa Edukacji i Nauki uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie TELEFONEM ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA.

NOWY BEZPŁATNY NUMER, POD KTÓRYM DZIECI I MŁODZIEŻ BĘDĄ MOGŁY

OTRZYMAĆ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE, TO 800 12 12 12.

TELEFON I CZAT INTERNETOWY BĘDĄ CZYNNE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ, SIEDEM DNI W TYGODNIU.

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

 

Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:

https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Z up. Dyrektora Przedszkola

Wicedyrektor Marzena Zając

Sanok, dnia 02.11.2021 r.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

W ostatnim czasie pojawił się w mediach serial i gra Sqiud Game produkcji koreańskiej, który przeznaczony jest dla widzów 16+. Dzieci mogą być zafascynowane fabułą i naśladować postaci z serialu lub gry. Jak piszą media, proste zasady gier z serialu dotarły już do kilkuletnich dzieci w szkołach, co nie powinno mieć miejsca. Stało się tak m.in.: w Wielkiej Brytanii, Australii, a także w Polsce. Uczniowie wysyłają sobie sms - y i spotykają się, aby rozegrać którąś z gier. W mediach społecznościowych, możemy przeczytać, że już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań związanych z przekraczaniem granic bezpieczeństwa swojego i innych. Proszę o szczególną ostrożność i zwrócenie uwagi na to, w co grają lub oglądają Wasze dzieci. Niepokojący jest również fakt, iż w grupie przedszkolnej pojawiły się pierwsze odwzorowania elementów pochodzących z wspomnianego serialu czy gry.

Szczególnie proszę rodziców, którzy mają również starsze dzieci, aby zwracali uwagę na to, co starsze rodzeństwo pokazuje młodszemu.

Jeszcze raz proszę o rozwagę.

Katarzyna Serwatko

Pedagog

Sanok, dnia 27.10.2021 r.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku opracowując "Procedurę przyprowadzania i odbierania dzieci w Samorządowym Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Sanoku podczas pandemii koronawirusa" korzystał z przepisów prawa, m.in. art. 68 ustawy Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) i inne. 

W szczególności przypomina się Rodzicom o przemieszczaniu się w placówce w maseczkach oraz korzystaniu z dezynfekcji rąk.

Dodatkowo przekazujemy Państwu interpretację Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa w placowkach oświatowych, prosząc równocześnie o zapoznanie się z nią i stosowanie w celu zapobiegania i rozprzestrzeniania się Covid-19, link zamieszczony poniżej.

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/informacje-dotyczace-obowiazku-zakrywania-ust-i-nosa-oraz-stosowania-rodo-w-szkolach-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii-wywolanego-wirusem-sars-cov-2-2/ 

Troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników apeluję o wzajemną rzyczliwość i zrozumienie konieczności stosowania wprowadzonych procedur oraz wypełnianie ich. 

Z uszanowaniem

Dyrektor Przedszkola 

mgr Małgorzata Pietrzycka

Sanok, dnia 01.09.2021 r.

Zapraszamy Państwa do wirtualnej wędrówki po naszym przedszkolu. Staramy się, aby nasza placówka była jak najbardziej przyjazna dzieciom i rodzicom. Zachęcamy do kontaktu z nami - Państwa uwagi i spostrzeżenia pomogą nam w opiece nad Waszymi dziećmi.

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3