oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE ,,BIEDRONEK”


W dniu 22 stycznia 2019r, w naszej grupie ,,Biedronki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym wyjątkowym dniu dzieci pamiętały o nich szczególnie. Wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich uroczyste przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości oraz złożyła piękne i serdeczne życzenia. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym było wiele wierszy, piosenek i tańców. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, kalendarz na cały rok ze swoimi podobiznami. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci  jak i dziadków!

FOTOGALERIA

 


 

 

„Czytanie uskrzydla” w grupie X

W dniu 28.11.2018 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla " naszą grupę odwiedziła mama Olgi i Miry – Pani Monika. Dzieci Wysłuchały rozdział pt. „Jak Babcocha znalazła Licho wie co” z książki pt. „Babcocha „  autorstwa Justyny Bednarek. Dzieci były zafascynowane tematyką ciekawej postaci – tytułowej Babcochy, która mimo, że była przyjazną ludziom czarownicą, była jakby zwykłą starszą panią, nieco surową, ale przypominającą babcie, o których czasem opowiadają rodzice lub dziadkowie. Pani Monika po czytaniu pokazała dzieciom rzemiosło garncarskie, a na koniec dzieci same lepiły gliniane naczynia, które zabrała do wypalenia w specjalnym piecu, aby dzieci mogły je później pomalować i zabrać na pamiątkę. Zajęcia czytelnicze przekształciły się w warsztaty garncarskie, co sprawiło dzieciom i paniom ogromną frajdę oraz dało wiele radości i nowych doświadczeń.

Nadszedł czas, w którym dziecięce garnki zostały pieczołowicie wypalone w prawdziwym piecu garncarskim. Gdy Pani Monika przyniosła efekty pracy dzieci to uśmiech zagościł na ich buziach, ponieważ czekały na chwilę, w której będą mogły samodzielnie pomalować swoje garnki. Na zdjęciach przedstawiamy efekty skomplikowanej, ciekawej i długiej pracy

Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

 

FOTOGALERIA


 

„Czytanie uskrzydla” w grupie X

W dniu 10.01.2019 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla " naszą grupę odwiedziła siostra Radzia – Sylwia. Przeczytał opowiadanie pt. „Dlaczego pingwiny nie marzną w staopy” oraz „Bądź dzielny pingwinku” autorstwa GilesAndreae. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań, a później wspominały opisane przygody w swoich rozmowach podczas wspólnej zabawy.

Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

FOTOGALERIA


 

„Czytanie uskrzydla” w grupie X

W dniu 19.11.2018 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla " naszą grupę odwiedził tato Marty – Pan Paweł. Przeczytał opowiadanie pt. „Listonosz Pat – Rakieta z zielonej doliny” autorstwa Johna Cunliffe w tłumaczeniu Katarzyny Precigs. Historia opisana była prostym językiem, łatwym w odbiorze przez słuchaczy, a główny bohater znany jest dzieciom zarówno z książek, jak i z ekranizacji bajki w tv.
Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

FOTOGALERIA


 

 

GRUPA X „POZNAJE ŚWIAT I Z MATEMATYKĄ JEST ZA PAN BRAT”

W dniu 16.10.2018r. Grupa X „Biedronki” wzięła udział w  wyprawie do pobliskiego parku. W parku dzieci obserwowały przyrodę, przyglądały się napotkanym owadom przez lupy. Zbierały dary jesieni, liście i nasiona drzew.Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu poza podnoszeniem ogólnej sprawności fizycznej sprzyja dotlenieniu mózgu, a to jest konieczne do prowadzenia zajęć matematycznych w formie zabawy. Dzieci w ramach zabaw segregowały, klasyfikowały i porównywały pod względem wielkości, kształtu i koloru dary parku. Oprócz tego przeliczały elementy zbiorów, budowały rytmy. Obserwacja przyrody sprzyja rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i matematycznej, geometrii i symetrii. 

FOTOGALERIA

 

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3