oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

Aktualności gr. XII

 

 

Wycieczka do Muzeum Historycznego na Zamku w Sanoku

 

W dniu 10 czerwca dzieci z grupy XII „ Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego na Zamku w Sanoku. Przedszkolaki obejrzały obszerne zbiory najstarszych w Polsce ikon, o których historii z wielkim zaangażowaniem opowiadał pan przewodnik. Miały też możliwość zobaczyć rzeźbiarskie dzieła pana Mariana Kruczka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zbrojownia,w której znajdują się militaria pochodzące z różnych regionów, przekazywane do muzeum przez darczyńców.
Wycieczka była pełna wrażeń jak również  pouczająca . Pogoda i humor nam dopisały.

 

FOTOGALERIA


 

Dzień Mamy i Taty w XII grupie


30.05.2019 r. w grupie „ Stokrotki” odbyła się niezwykła uroczystość dla rodziców. Zaproszonych gości serdecznie powitała pani wice- dyrektor Marzena Zając. Z okazji „ Dnia Matki i Ojca” przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny pod hasłem „ Jak mama i tata się poznali”. Wiersze, piosenki jak i tańce przypomniały rodzicom ich własne dzieciństwo, młodość oraz piękną wzajemną miłość zarówno do siebie jak i do swoich dzieci. Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń, łez oraz uśmiechu na twarzach rodziców.
Po występie artystycznym dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

FOTOGALERIA


 

Wycieczka do jednostki Straży Pożarnej w Sanoku 


W dniu 28.05.2019 r. dzieci z grupy XII i XIII wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Przedszkolaki zwiedziły budynek straży, obejrzały sprzęt strażacki oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których obejrzały prezentację multimedialną na  temat bezpiecznego zachowania się w domu, w przedszkolu oraz w różnych sytuacjach zagrożenia.
Wszystkie dzieci za udział w zajęciach otrzymały certyfikaty „ Bezpieczny przedszkolak”.

FOTOGALERIA


 

Wycieczka do jednostki Straży Granicznej w Sanoku

W dniu 16 maja 2019 dzieci z grupy XII „ stokrotki” wzięły udział w wycieczce do jednostki Straży Granicznej w Sanoku. W dniu otwartym funkcjonariusze udostępnili dzieciom zwiedzanie jednostki. Dzieci miały możliwość obejrzenia i ubrania się w  kamizelki kuloodporne i kaski, skorzystania z lornetki, noktowizora, kajdanek i innych, niezbędnych w tej pracy urządzeń, ale największą radość sprawiły pojazdy straży granicznej. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną frajdę i poszerzyła wiedzę przedszkolaków.

FOTOGALERIA


 

Zajęcia otwarte dla rodziców

W dniu 27.03. 2019 w grupie XII odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „ Zabawy i gry dydaktyczne z panią Wiosną”. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności matematycznych za pomocą gier dydaktycznych,  doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole , rozwijanie więzi z rodziną poprzez wspólne uczestniczenie w zabawach i ćwiczeniach. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o wiośnie i o ptakach, tworzyły domino matematyczne oraz wykonywały przygotowane zadania w grupach. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody w postaci medali „ Przyjaciela wiosny”. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie a dzieciom za aktywne uczestnictwo, miłą i radosną atmosferę .

FOTOGALERIA 


 

„ Drzwi Otwarte Szkoły” w Szkole Podstawowej Nr 1

W dniu 28.02.2019r. grupa XII wybrała się do Szkoły podstawowej Nr 1 na „ Drzwi Otwarte Szkoły”. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w sali gimnastycznej obejrzały pokazy gimnastyczne w wykonaniu uczniów, wzięły udział w zabawach sportowych. Na auli ciekawą atrakcją były rozgrywki szachowe oraz pokaz konstruowania robotów, jak również zabawy rytmiczno-ruchowe połączone z elementami tańca. Na pożegnanie dzieci otrzymały  „Dyplomiki dla Kandydata na Ucznia”.

FOTOGALERIA


 

 

LEKCJA MATEMATYKI W PIERWSZEJ KLASIE

28 listopada grupa XII wzięła udział w lekcji matematyki prowadzonej przez panią Ewę Bochnowską. Dzieci wraz z pierwszoklasistami wysłuchały bajki o figurach geometrycznych, chętnie współdziałały podczas zabaw i ćwiczeń matematycznych przygotowanych przez nauczyciela.

Wydarzenie to  było bardzo ważne dla dzieci sześcioletnich, gdyż  w niedługim czasie rozpoczną naukę w szkole.

FOTOGALERIA


 

Miasteczko ruchu drogowego

W listopadzie dzieci z grupy XII dwukrotnie odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 1 w Sanoku. W piątek tj. 23 listopada , wspólnie z grupą XIV, wzięły udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na miejscu zostały bardzo serdecznie przywitane przez panią dyrektor Lidię Mackiewicz, która zaprosiła i zachęciła przedszkolaków oraz nauczycieli do wspólnych zabaw.  Poruszały się po drogach „ Miasteczka ruchu drogowego” jako przechodnie, rowerzyści oraz kierowcy samochodów.

FOTOGALERIAZajęcia otwarte

W  dniu 24.10. 2018 w gr. „ Stokrotki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem „ Mamo, tato! zobacz jak bawię się i uczę w przedszkolu”. Rodzice podczas zajęć mieli możliwość zaobserwowania postępów edukacyjnych a także spontanicznych zachowań swoich dzieci w grupie rówieśniczej.                                

Celem zajęć było rozwijanie więzi z rodziną poprzez wspólne uczestniczenie w zabawach i ćwiczeniach, kształtowanie gotowości do nauki pisania i czytania oraz rozwijanie myślenia w toku rozwiązywania zadań stawianych dzieciom do wykonania. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o jesieni , układały z liter według wzoru wyraz „las”, wykonywały działania matematyczne w kartach pracy indywidualnej a także w grupach. Rodzice chętnie włączyli się do zabaw muzycno – ruchowych przy śpiewie piosenek „ Tańcowała jesień”, „ Gdy jest mi smutno, gdy jest mi źle”.

Atmosfera tego dnia była bardzo radosna, dzieci w sposób szczególny podziękowały rodzicom za udział  w zajęciach.

 

 

 


 

 

„Matematyka na wesoło” – zabawy w terenie.

W dniu 9.10.2018 dzieci z grupy „Stokrotki” wzięły udział w wycieczce do parku, gdzie zostały zorganizowane zajęcia z zakresu edukacji matematycznej i przyrodniczej. Celem zajęć było rozbudzenie dziecięcej aktywności i samodzielności poprzez działania oraz obserwacje przyrodnicze.  Dzieci układały „ jesienne rytmy”, tworzyły zbiory z wykorzystaniem materiału przyrodniczego, nazywały drzewa i ich owoce. Po powrocie do przedszkola wykonały pracę plastyczną „Jesień w parku”.

 

   
    
   
   
   

  


 

Grupa „Stokrotki” włącza się do akcji „Czytanie uskrzydla”.

Serdecznie dziękujemy kolejnemu rodzicowi z gr. „ Stokrotki” pani Dorocie Nowak za włączenie się do akcji „Czytanie uskrzydla” .
Pani Dorota zrobiła dzieciom niespodziankę odwiedzając w dniu 11.01.19 przedszkolaków w grupie. Podczas zajęć popołudniowych przeczytała dzieciom bajkę z serii „Klinika dla paluszków” pt.  „Różowy bałwanek”. 

FOTOGALERIA


Kolejne spotkanie z cyklu „ Czytanie uskrzydla”.

Dnia 19.12.2018r. zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Kuby – panią Joannę , która przeczytała dzieciom bajkę Agnieszki Nożyńskiej – Demianiuk „ Moi przyjaciele i ich pasje”. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat swojego ulubionego sportu i wszystkie zapamiętały ostatnie słowa bajki „sport to zdrowie”. W podziękowaniu wręczyły pani Joannie własnoręcznie wykonaną laurkę.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejnych chętnych do czytania rodziców.

FOTOGALERIA

W dniu 5.10.2018 gościliśmy w naszej grupie mamę Róży - panią Anię, która chętnie przeczytała dzieciom bajkę „ Rodzinna tajemnica”. Bajka wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków, chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią bajki a w ramach podziękowania zaprosiły panią Anię do wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych.

Dziękujemy mamie Róży za udział w zajęciach popołudniowych oraz zachęcamy kolejnych rodziców do czytania bajek w naszej grupie.

Zarówno rodzice jak i nauczyciele wiedzą, że warto czytać dzieciom bajki terapeutyczne , które pozwalają  zrozumieć skąd biorą się złe emocje, jak je rozpoznać, podsuwają pomysły na rozwiązanie trudnych sytuacji. We wtorek tj. 23.10. 2018 naszą grupę odwiedził tata Elizy, pan Jacek który przeczytał dzieciom opowiadanie M. Musierowicz „ Boję się”.

 

   
 

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3