oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

Przedszkolaki z grupy XIII sadzą kwiaty

Na dworze zrobiło się coraz cieplej, w ogródkach można zaobserwować już pierwsze oznaki wiosny. Grupa XIII razem ze swoimi paniami oraz Panią Zdzisią i Joasią postanowiły wprowadzić trochę wiosny do naszego przedszkola. W dniu 20.03.2019 r "Zajączki" pod okiem naszych Pań posadziły wiosenne kwiaty- bratki i pierwiosnki. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się naszym dzieciom, które z uśmiechem na twarzach i wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak należy sadzić kwiaty oraz jak dbać, aby pięknie rosły.
Dzieci w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych- sadzeniu, sianiu roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas codziennego pobytu w przedszkolu.

FOTOGALERIA


 

"Czytanie uskrzydla" w grupie XIII

W dniu 20.03.2019 r. w ramach akcji "Czytanie uskrzydla" grupę XIII odwiedziła mama Lenki- Pani Justyna, która przeczytała dzieciom dwie bajki rumuńskie: " Koza z dzwoneczkiem" oraz "Rak nieborak".  "Zajączki" bardzo uważnie i z wielkim  zainteresowaniem wysłuchały historii głównych bohaterów  oraz chętnie wypowiadały się na temat opowiadań. Pani Justynie bardzo serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas. Zapraszamy kolejnych rodziców do poczytania młodszym, ciekawym świata czytelnikom wierszy, opowiadań.

FOTO


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 Listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia w związku z tym grupa XIII postanowiła także uczcić ten wyjątkowy dzień. W dniu 23.11.2018 r. dzieci zaprosiły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, z którymi świetnie się bawiły. Najpierw przedszkolaki zatańczyły dla swoich milutkich gości taniec do piosenki "Misie dwa". Następnie wysłuchały historii powstania Święta Pluszowego Misia, po czym zaprezentowały swoje pluszaki, a także obejrzały prezentację najsłynniejszych misiów z Polski i ze świata. Później odbyły się zabawy z misiami „Miś szuka przyjaciela” oraz „Niedźwiadek”. Po radosnych zabawach przyszedł czas na rozwiązanie misiowej zagadki matematycznej. Na koniec dzieci obejrzały krótkie bajeczki pt. „Miś Uszatek” oraz "Troskliwe Misie". Święto pluszaków zakończyło się wspólnym tańcem przedszkolaków i ich misiów do piosenki "Tańczy miś".  Dzieci bawiły się wyśmienicie o czym świadczyły uśmiechy, które przez cały czas gościły na ich twarzach.

 FOTO


 

Wycieczka do "Miasteczka Ruchu Drogowego"

W dniu 23.11.2018 r. dzieci z grupy XIII wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1 obejrzeć Miasteczko Ruchu Drogowego. "Zajączki" miały możliwość skorzystać z interesujących zajęć z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedszkolaki rozpoznawały znaki drogowe, uczyły się i utrwalały zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię, poruszania się na chodniku oraz przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej. Dzięki wykorzystaniu dostępnych rekwizytów dzieci mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. W czasie zabawy mogły wejść w rolę kierującego samochodem, pieszego, a nawet regulującego ruchem na drodze. 

FOTOGALERIA


 

Tak bawiliśmy się dzisiaj na zajęciach w grupie XIII

 

"Matematyczne koło fortuny"- zabawa kształtująca umiejętność poprawnego przeliczania w zakresie 10,  sprawiła "Zajączkom" wiele radości i satysfakcji z poprawnie udzielanych odpowiedzi. Po raz kolejny dzieci przekonały się, że matematyka może być przyjemna:)

 

   

 


 

"Czytanie uskrzydla" w grupie XIII

W dniu 19.10.2018 r. w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" naszą grupę odwiedziła mama Fabiana - Pani Beata, która przeczytała dzieciom bajkę "Bolek i Lolek zwiedzają Polskę". Niezwykłe wydarzenia głównych bohaterów oraz interesujące zaprezentowanie tekstu przez naszego gościa spowodowały, że dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg akcji opowiadania. Pani Beata nawiązała z grupą "Zajączki" bardzo dobry kontakt, o czym świadczyły przybite "piątki" na zakończenie spotkania. 
Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Fabiana za spędzony z nami czas oraz zachęcamy kolejnych rodziców do czytania bajek w naszej grupie.

 

 

 


 

 

 

"Matematyka może być przyjemna" zajęcia w terenie grupa XIII

Wprawdzie nie tak dawno pożegnaliśmy lato, a już za oknami króluje piękna, złota jesień. Dzieci z grupy "Zajączki" w dniu 16.10.2018 r. wybrały się do pobliskiego parku na spotkanie z jesienią. Celem zajęć przeprowadzonych w terenie było utrwalenie informacji dotyczących zmian zachodzących jesienią w przyrodzie oraz rozwijanie
umiejętności matematycznych. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce. Za pomocą skakanki mierzyły i porównywały obwody drzew. Przeliczały i klasyfikowały liście pod względem wielkości, kształtu i koloru. Szukały zwierząt zamieszkałych
park, pomocna przy tym okazała się lupa. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.
Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. 
Z wycieczki "Zajączki" przyniosły do kącika przyrody piękne bukiety opadłych, kolorowych, liści, kasztany i żołędzie.

 
   
   
   

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3