oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

Aktualności gr. III

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA GR III ,,SŁONECZKA”

 

,,NA NASZE SMUTKI MAJĄ SŁODKIE I PYSZNE ROZWIĄZANIE, ZNAJDĄ RADĘ NA KAŻDE ZMARTWIENIE”.

Tak możemy powiedzieć o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Dnia 23 stycznia 2019r w oddziale przedszkolnym, w gr III ,,Słoneczka” zorganizowana została uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”, na którą licznie przybyli wszyscy zaproszeni goście. Dzieci przygotowały dla przybyłych przedstawienie, które przygotowali, pod okiem nauczycielek. pt. „JAK TO Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM FAJNIE BYĆ”. Pani dyrektor przywitała serdecznie przybyłych gości oraz złożyła im piękne życzenia. Natomiast dzieci dla swoich dziadków przepięknie wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz pokazały wiele tańców. Wszyscy przybyli dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na występ swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie ukrywając wzruszenia oraz podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.
Po części artystycznej nasi kochani goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

FOTOGALERIA

 


 

„Czytanie uskrzydla” w grupie III „ Słoneczka”

Do naszej akcji „ Czytanie uskrzydla” włączyli się następni rodzice tj. mama Ali w dniu 22.XI.2018r. przeczytała dzieciom bajeczkę pt. „Przygody osiołka Barnaby” z cyklu Leśne opowiastki, natomiast w dniu 23. XI.2018r. mama Kacperka przeczytała dzieciom bajkę „Królowa bałaganiara” Doroty Gellner.

Dziękujemy rodzicom za spędzony z nami czas i zachęcamy kolejnych do czytania bajek.

FOTOGALERIA


 

Grupa III „ Słoneczka” -  włączyła się do akcji „Czytanie uskrzydla”

W dniu 13. XI. 2018r.  gościłyśmy w naszej  grupie mamę Stasia- panią Monikę, która przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt „ Pan Maluśkiewicz”. Przedszkolaki w skupieniuwysłuchały przygód Pana Maluśkiewicza. Po odczytaniu bajki  wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę od pani Moniki.

W kolejnym dniu tj.  14. XI. 2018r. dzieci wysłuchały pt „ Kot w butach” Charlesa Perraulta, którą przeczytał drugi rodzic z naszej grupy - tato  Krzysia. Serdecznie dziękujemy rodzicom którzy czynnie włączyli się w akcje „ Czytanie uskrzydla”,  a jednocześnie zapraszamy  rodziców pozostałych dzieci  do czytania bajek.

 


 

Policjant w przedszkolu

Dnia 19.09.2018r, dzieci z grupy III w ramach zajęć odbyły spacer na najbliższe skrzyżowanie, rozmowa była połączona z obserwacją. Dzieci opowiadały o zasadach ruchu pieszych i samochodów, wskazały sygnalizator dla pieszych, znak „przejście dla pieszych”, „zebrę”. Po przyjściu do przedszkola, dziecimówiły o swoich spostrzeżeniach, oceniały bezpieczne i niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

FOTOGALERIA

 

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3