oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

 

Grupa VII

 

Dzień Górnika”

 

W grudniu 2018 roku dzieci z grupy VII uczestniczyły w „Spotkaniu z Górnikami”.

Miały okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy IX opisujący „wagę” święta obchodzonego 4 grudnia każdego roku. Po występnie dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawostek na temat Barbórki i związanych z nią tradycji, obyczajów oraz pochodzenia. Dzieci chętnie uczestniczyły w tym spotkaniu. Uczciły to święto poprzez nałożone na głowach czapek górniczych.

FOTOGALERIA


 


Matematyka nie musi być nudna”

 

Dzieci z grupy „Żabek” kilka razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach z zakresu edukacji matematycznej. Mogłoby się wydawać, że dzieci są znudzone i niezaciekawione poznawaniem liczb, znaków czy różnych działań matematycznych, lecz jest zupełnie odwrotnie.

Do grupy VII należą dzieci w dwóch grupach wiekowych, co nie jest przeszkodą do przekazywania im wiedzy z zakresu edukacji matematycznej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w grach manipulacyjnych, konkretnych oraz opartych na przedmiotach. Bardzo dobrze rozpoznają znaki graficzne liczb i znaków matematycznych wcześniej omawianych. Jednak największe zaciekawienie stanowią dla nich atrakcyjne pomoce dydaktyczne, które zachęcają do ich użycia, a co się z tym wiąże do dobrej zabawy podczas której dzieci zdobywają wiedzę poprzez własne doświadczenia.

 FOTOGALERIA


 

Wigilia w przedszkolu”

 

W naszej placówce 13 grudnia 2018 roku odbyła się wigilia przedszkolna.

Dzieci z grup XII i XIV przedstawiły program słowno-muzyczny przedstawiający narodzenie Jezusa o charakterze patriotycznym. Dzieci z grupy VII z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie oraz wzbudzało w nich chęć wiedzy na poruszane w nim tematy.

Po Jasełkach dzieci rozeszły się do swoich grup gdzie wraz z nauczycielkami miały wigilię przedszkolną. W grupie „Żabek” nauczycielki przypomniały dzieciom co powinno się robić podczas kolacji wigilijnej i czego jest ona symbolem. Następnie wraz z personelem dzieci składały sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, usiadły do pięknie ozdobionego stołu wigilijnego oraz śpiewały kolędy. Atmosfera panująca w grupie była bardzo miła co sprzyjało klimatowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

FOTOGALERIA


 

„Zabawy w teatrzyk”

          W grudniowy poranek dzieci uczestniczyły w zajęciach, których tematem przewodnim były sklepy. Dzieci chętnie opisywały różne sklepy, co w nich można znaleźć. Potrafiły klasyfikować charakterystyczne przedmioty do obrazka przedstawiającego: sklep obuwniczy, odzieżowy, spożywczy, aptekę, sklep z zabawkami oraz warzywniak.

         Pod koniec zajęć nauczycielka zaprezentowała dzieciom teatrzyk kukiełkowy opisujący rozmowę, a nawet kłótnię warzyw znajdujących się  na rynku w oparciu o wiersz Jana Brzechwy pt.” Na straganie”.

         Dzieci bardzo chętnie przyglądały się całej historii, która spotkała warzywa oraz emocjom im dopisującym. Po przedstawionym teatrzyku dzieci miały mnóstwo pytań dotyczących treści utworu oraz chętnie samodzielnie inicjowały własny teatrzyk za pomocą kukiełek.

FOTOGALERIA


 

W dniu 13.11.2018r. grupa Żabek odwiedziła gabinet weterynaryjny VetMedic znajdujący się w pobliżu przedszkola. Celem wizyty bylo poznanie pracy weterynarza i poszerzenie wiedzy na temat pielęgnacji i dbania o zwierzęta domowe. Podczas spotkania Pan Weterynarz pokazał swój gabinet, laboratorium i salę operacyjną. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały wiele pytań. 
W drodze powrotnej wstapiliśmy do sklepu zoologicznego, gdzie dzieci mogły pooglądać zwierzątka.
To był dzień pełen wrażeń, ktory z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci.
 

 


  

 

 

...

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3