oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

 

Teatrzyk w języku angielskim

Dnia 29.05.2019 r z okazji święta mam i tatusiów, grupa Jeżyków przygotowała inscenizację, pt. „Fun in the park”.
Sporym zaskoczeniem był fakt, że teatrzyk zaprezentowano w całości w języku angielskim. Był to również pierwszy w naszym przedszkolu anglojęzyczny występ. Podczas inscenizacji dzieci śpiewały angielskie piosenki, tańczyły, oraz wypowiadały krótkie role również w języku angielskim. Gra aktorska naszych przedszkolaków była tak dobra, że teatrzyk zrozumiały nawet osoby nie znające języka ;). Kilka dni później przedstawienie zostało zaprezentowane ponownie, tym razem dla wszystkich grup dzieci 6-letnich, które kończą przygodę jak przedszkolaki.
Zarówno panie wychowawczynie jak i rodzice byli bardzo  dumni z umiejętności teatralnych i językowych naszych Jeżyków.


 

IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej


Dnia 17 maja 2019 r. odbyła się „IV edycja Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej”, organizowanego przez Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku. W tym roku część dzieci z naszej  grupy wzięło udział w przeglądzie wykonując układ taneczny do piosenki „Chłopiec z gitarą” . Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych jest taneczną imprezą, której udział biorą grupy ze wszystkich sanockich przedszkoli publicznych i ochronek. Wydarzenie cieszy się w środowisku bardzo dobrą opinią, a poziom prezentowanych układów tanecznych z roku na rok rośnie. Dlatego też nasze jeżyki musiały włożyć bardzo dużo wysiłku w przygotowanie się do wystąpienia. Emocji tego dnia nie zabrakło, było napięcie w oczekiwaniu na swoją kolej, stojąc na ogromnej, profesjonalnej scenie oraz oczekując na rozstrzygnięcie.  Dzieci wróciły z Przeglądu z upominkami, dyplomami, pucharem. Gratulujemy im fantastycznego występu!


 

Nasza Jula zwyciężyła


Z radością informujemy, iż Jula z naszej grupy wzięła udział w XVIII Edycji Konkursu Plastycznego  pt.Kolorowy Sanok – Pamiątki Przeszłości” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Sanoku i zajęła
I miejsce. Ogromnie gratulujemy.

 


 

Wycieczka do „Ustrzyk Dolnych”


W dniu 8 maja 2019r. Jeżyki razem z grupą Pszczółek wyruszyły autobusem do Ustrzyk Dolnych. Na miejscu wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego wraz z przewodnikiem. Dzieci miały możliwość zapoznać się z eksponatami związanymi z terenem Bieszczadów i obejmującą ich faunę i florę,  geologię oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska. Kolejnym punktem wycieczki był posiłek w restauracji „Orlik”, gdzie dzieci zostały poczęstowane pizzą i soczkiem. W drodze powrotnej podziwialiśmy okolicę, dzieci radośnie śpiewały piosenki, a kto ze zmęczenia nie usnął dzielił się wrażeniami z towarzyszami podróży.

 

FOTOGALERIA


 

Zajęcia otwarte dla Rodziców


W dniu 27.03.2019r. w grupie IX odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców naszych przedszkolaków. Celem zajęć było rozwijanie i doskonalenie umiejętności matematycznych z wykorzystaniem  różnorodnych gier dydaktycznych.
Dzieci zagrały w „Bingo”, ćwiczyły przeliczanie podczas gry
w kości, odpowiadały na różnorodne pytania z przyrody, angielskiego, czytały globalnie proste słowa , rozwiązywały zadania matematyczny grając  w koło fortuny.
Na zakończenie wspólnie z rodzicami odkodowały zbiór karteczek tworząc obrazki.

 

FOTOGALERIA


 

Dzień Babci i Dziadzia


Dnia 21.01.2019 r. przedszkolaków z naszej grupy odwiedzili zacni goście. Okazja nie byle jaka – święto babci
i dziadzia. Dziadkowie jak co roku licznie przybyli, posłuchać życzeń od swoich wnuków. Dzieci przygotowały pokaz artystyczny oparty na przyśpiewkach i tańcach ludowych. Zatańczyły między innymi krakowiaka, kujawiaka oraz trojaka. Na koniec dzieci wspólnie złożyły życzenia i wręczyły ręcznie ozdabiane upominki. 

 


 

Dzień Górnika


Dnia 3 XII 2018  z okazji święta Barbórki nasze przedszkole odwiedzili górnicy z PGNiG w Sanoku. Nasz grupa „Jeżyków” przygotowała na powitanie naszych gości program  artystyczny składający się z okolicznościowych piosenek, wierszy i tańców. Dzieci  zaprezentowały się również jako orkiestra górnicza. Po występie odbyła się  prelekcja która  poparta była prezentacją multimedialną.  Przedszkolaki dowiedziały się o wydobyciu węgla i wykorzystaniu jego zasobów w życiu codziennym. Poznały barwy górnicze oraz dowiedziały się, co symbolizują kolory pióropusza. Jak nakazuje tradycja – nasi goście zaprezentowali się w galowych mundurach oraz czapkach zwanych czako. Na zakończenie zaproszeni goście wręczyli naszym przedszkolakom słodycze, upominki oraz górnicze czapki. Dzieci podziękowały górnikom za ciekawe, pełne wrażeń spotkanie, wręczając laurki i wykonując pamiątkowe zdjęcie.

 


 

Grupa IX  w „Miasteczku Ruchu Drogowego”


23 listopada 2018 roku dzieci z grupy IX wspólnie z grupą VIII wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku w celu obejrzenia „Miasteczka Ruchu Drogowego”.  Dzieci miały okazję przypomnienia i utrwalenia poznanych już zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego przejścia przez jezdnię, właściwego reagowania i przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej. Dostępne rekwizyty dały naszym przedszkolakom okazję do stwarzania różnych sytuacji na jezdni. Dzieci przyjmowały różne role tj. kierującego samochodem, motorem, pojazdem uprzywilejowanym oraz rozpoznawały znaki drogowe.

 

FOTOGALERIA


 

"Czytanie uskrzydla"

Grupa IX aktywnie bierze udział się do akcji ‘czytanie uskrzydla’. W jej ramach dzieci chętnie wypożyczają książeczki z przedszkolnej biblioteki, a w ostatnich tygodniach gościliśmy w naszej grupie rodziców Julki, Juliana i Oliwierka, którzy przeczytali dzieciom, bardzo ciekawe książeczki, wybrane przez dzieci. Bardzo dziękujemy za aktywny udział w życiu naszej grupy oraz zapraszamy do współpracy kolejnych rodziców.

FOTOGALERIA


 

Matematyka w przyrodzie

Dzieci z grupy IX z przedszkola nr 3 w Sanoku, w miesiącu wrześniu uczestniczyły w zajęciach w terenie z zakresu edukacji matematycznej „Poznaję świat i z matematyką jestem za pan brat”. Celem tych zajęć było rozwijanie kompetencji matematycznych, logicznego myślenia, a także pokazanie dzieciom jak podczas zabawy, spacerów, przy pomocy materiałów przyrodniczych, można rozwijać i rozbudzać zainteresowania przyrodnicze i matematyczne. Dzieci wykorzystując chustę animacyjną, kasztany, liście, szyszki, przeliczały, dodawały i odejmowały liczmany, układały rytmy, łączyły elementy w zbiory, a przy okazji świetnie się bawiły.

   

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3