oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

więcej >>>

Dnia 04.04.2024r. w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znaku solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Dzieci podczas zajęć poznały Kaje – dziewczynkę z autyzmem, której dzień z życia przedstawiony został w opowiadaniu JM Chmielewskiej pt. „Czarodziejka”. Na podstawie treści wysłuchanego opowiadania dowiedziały się jakie są cechy autyzmu oraz jakie odczucia towarzyszą osobom w spektrum. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji. Na zakończenie zajęć została wykonana praca plastyczna „Puzzle”, które są jednym z symboli autyzmu. 
Tego dnia Dzwoneczki odwiedziły również najmłodszą grupę w naszym przeszkolu, aby podzielić się zdobytą na zajeciach wiedzą. Opowiedziały maluszom dlaczego tego dnia wszyscy ubrani jesteśmy na niebiesko oraz przedstawiły symbole autyzmu. Na koniec dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. 

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3