oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

więcej >>>

PAPRYKA POLA  i MARCHEWKA MAJA

Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” zrealizowały kolejne WITAMINKOWE wyzwania.

W dniu realizacji paprykowego wyzwania dzieci z grupy „Krasnoludki” zaprosiła do zabawy wesoła i zdrowa Papryka Pola. Przedszkolaki zapoznały się z budową papryki, poznały jej odmiany, właściwości zdrowotne oraz segregowały papryki ze względu na kolor i wielkość. Mnóstwo radości sprawiła dzieciom zabawa na refleks i spostrzegawczość „Zdrowa papryka z talerza znika” oraz wykonanie pracy plastycznej.

Kolejnym warzywnym bohaterem była Marchewka Maja, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy w dniu swojego święta (Dzień Marchewki). Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w pomarańczowe ubrania oraz przyniosły marchewki. W trakcie zajęć liczyliśmy je, tworzyliśmy zbiory, a także  porównywaliśmy ich wielkości. Dzieci uczyły się także obierać marchewki oraz przygotowywać smaczną surówkę oraz marchewkowe smoothie. Przedszkolaki z entuzjazmem podeszły do degustacji. Wiemy już jakie witaminy ma w sobie marchewka oraz jakie zdrowe potrawy możemy z niej przygotować.

Świetnie się bawiliśmy ! :) 

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w nasz witaminkowy projekt :)

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3