oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

więcej >>>

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

 

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu wpisał się na stałe w kalendarz imprez przedszkolnych. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne obchodzone na całym globie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw, a także budowanie odpowiedzialności za naszą planetę. 

 Z tej okazji w dniach 22-25 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste obchody Dnia Ziemi. Rozpoczęliśmy od marszu ekologicznego pod hasłem „Dbamy o naszą planetę”. Przedszkolaki ubrane w kolorach Ziemi przemaszerowały po sanockim osiedlu Błonie, z hasłami nawołującymi do troski o przyrodę. Głównym celem tego przedsięwzięcia było włączenie społeczności lokalnej w ochronę środowiska, a także wzrost jej świadomości ekologicznej.

Punktem kulminacyjnym obchodów Zielonych Dni był występ artystyczny „Chroń Ziemię, bądź jej przyjacielem” w wykonaniu przedszkolaków z grupy V „Pszczółki” i VI „Delfinki”. Podczas uroczystości wszystkich przedszkolaków powitała Pani Dyrektor Janina Milczanowska. Po zakończeniu uroczystości przedszkolaki odnowiły przyrzeczenie „Kodeks małego ekologa”. Niespodzianką dla wszystkich dzieci było rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Nasze rady na odpady”, wręczenie dyplomów, upominków i pamiątkowe zdjęcia.

W ramach obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki otrzymały wyhodowane w salach sadzonki kwiatów aksamitek oraz dyplomy "Przyjaciela przyrody".

 To były wspaniałe dni, pełne wrażeń i uśmiechu, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3