oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;

 e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl przedszkole3sanok@vp.pl

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

więcej >>>

Dnia 24 maja 2024r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik Małgorzatę Kaczorowską z Nadleśnictwa Brzozów.  

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom na czym polega praca leśnika,  kształtowanie zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości  na temat lasu i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.

Podczas spotkania, które przebiegło w bardo przyjaznej atmosferze, pani leśnik zaprezentowała dzieciom swój mundur, a następnie opowiedziała o swojej pracy. Dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo i poznały zwyczaje niektórych zwierząt. Z opowiadania pani leśnik dzieci dowiedziały się, że lisek to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkanko. Pani Małgosia swoje opowiadania ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi – ilustracją drzewa oraz maskotkami leśnych mieszkańców. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa.

Na zakończenie spotkania, w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani leśnik duży kwiat oraz stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy serdecznie pani leśnik Małgosi za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie.

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3