oddz. Podgórze tel. 733 900 936   oddz. Kochanowskiego mobil:  733 900 936;  e-mail:sekretariat@spp3.sanok.pl 

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3

w Sanoku 

 

2183632

MARKOTEK  Z WYSPY SMUTKU I PAN ŁAŁ  Z WYSPY ZDZIWIENIA

Przedszkolaki z grupy "Motylki" podjęły kolejne wyzwanie i udały się w podróż do Krainy Emocji na Wyspę Smutku.  Wysłuchały bajkę pt. " Markotek z Wyspy Smutku", który pokazał dzieciom, że smutek to naturalna emocja. Dzięki smutkowi czasem warto się zatrzymać i pozwolić sobie na łzy. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie rozwijającej inteligencję emocjonalną "Małe i duże smutki" i w zabawie integracyjnej "Gdy dopada smutek". Dzieci uzupełniły swoją książeczkę emocjonalną, kolorując postać Czuciaka i rysunek, który prezentuje ich najlepszy sposób na smutek. Na koniec zajęć przedszkolaki przykleiły sylwetę Markotka na plakacie projektowym.

Na Wyspie Zdziwienia przedszkolaki spotkały Pana Łał i dowiedziały się, że zdziwienie to początek odkrywania świata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajkę pt. "Pan Łał z Wyspy Zdziwienia" i dowiedziały się, że zdziwienie to uczucie, które pojawia się, gdy coś się wydarza nagle
i doświadczamy czegoś niespodziewanego, nowego lub trudnego do zrozumienia. Wielkim "Łał" dla przedszkolaków była zabawa badawcza "Spadające meteoryty". Dzieci uzupełniły też swoją emocjonalną książeczkę wklejając sylwetę Pana Łał. W naszym kąciku ciszy i relaksu ułożyliśmy kocyk, który będzie pełnił rolę pomocnej peleryny. Przedszkolaki będą mogły się nią przykrywać i wyciszać w sytuacji napięcia.

 

Motylki w krainie emocji

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3